Urlop od kredytu

A jeśli w trakcie spłaty kredytu poczujesz, że przydałaby Ci się miesięczna przerwa w jego spłacie, bank może Ci udzielić wakacji kredytowych. Przez miesiąc możesz nie płacić odsetek ani kapitału. Po wakacjach okres spłaty kredytu pozostanie bez zmian. Zwiększeniu ulegnie natomiast wysokość kolejnych rat spłaty za cały okres kredytowania. Dla przykładu Bank Millennium daje swoim klientom możliwość wzięcia urlopu od kredytu raz w roku.

Jeszcze jednym udogodnieniem jest odroczenie w spłacie kapitału, czyli tzw. karencja. Obecnie banki oferują najczęściej klientom karencję trwającą kilkanaście do kilkudziesięciu miesięcy. W okresie tym klient spłaca jedynie odsetki naliczone od aktualnego zadłużenia. Karencja podwyższa więc koszt kredytu. Jest to okres następujący zwykle bezpośrednio po zaciągnięciu kredytu, a więc od udzielenia kredytu do terminu płatności pierwszej raty kapitałowej. Jest to udogodnienie szczególnie dla tych osób, które budują dom lub mieszkanie tzw. systemem gospodarczym (tj. samodzielnie) lub z deweloperem. Potrzebują więc pieniędzy na długo przed ostatecznym terminem realizacji inwestycji, a okres poprzedzający oddanie nieruchomości do użytkowania obfituje w liczne wydatki związane z jej wykończeniem. Dzięki karencji ograniczają koszty obsługi kredytu do minimum.

Nowym na polskim rynku rozwiązaniem jest wprowadzona w kwietniu przez Bank Millennium możliwość spłaty pierwszej raty kredytu dopiero po trzech miesiącach od jego zaciągnięcia. Odroczenie płatności odnosi się w takim wypadku nie tylko do kapitału, ale także do odsetek, a więc do całej raty kapitałowo-odsetkowej. Jest to oferta stworzona przede wszystkim z myślą o młodych osobach, które kupują mieszkanie na rynku pierwotnym i nie posiadają jeszcze swojego dobytku. Pieniądze, które przeznaczyłyby na spłatę rat kredytu mogą dzięki temu wydać na wyposażenie mieszkania.

Wasze Opinie (liczba komentarzy: 4)
Claudia Klein [2020-10-19 23:02:09]
Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!
Doradca [2008-02-13 18:13:34]
Ależ droga Pani Agnieszko, niech Pani się nic nie martwi i spłaci na ten czas 27 PLN
agnieszka roguska [2007-10-04 21:57:17]
mam problem wziełam u was kartę kredytową niestety trochę się sprawa skąplikowała bo jej nie spłaciłam. Cz mogłabym wpłacić na razie 500zł a resztę w następnym miesiącu Z POWAŻANIEM roguska agnieszka
Jan [2007-08-14 16:19:28]
Właśnie mamy sezon urlopowy, ciekawe co na to nasze kredyty.

Tanie kredyty i pożyczki bankowe
Copyright © 2007 - 2017 Portal-Kredytowy.pl