Kredyt mieszkaniowy z dopłatami do odsetek - Opinie
W obecnej trudnej sytuacji na rynku finansowym, coraz trudniej uzyskać tani kredyt mieszkaniowy. Wzrost oprocentowania, coraz wyższe kursy walutowe powodują, że koszty kredytowania w przeciągu ostatniego czasu wzrosły nawet o jedną trzecią. W najgorszej sytuacji są ci którzy dopiero planują wziąć kredyt hipoteczny. Wymagany udział własny, ale przede wszystkim rosnące marże banków powodują jeszcze mniejszą dostępność kredytów głównie w w walutach obcych (euro, chf).

W obecnych, trudnych warunkach ekonomicznych szansą na obniżkę kosztów kredytu jest przede wszystkim wprowadzany ustawowo program „Rodzina na swoim” tzw. kredyt mieszkaniowy z dopłatami do oprocentowania. Kredyt może być przeznaczony na zakup lub budowę domu lub lokalu mieszkalnego. Dopłaty do kredytu udzielane są rząd przez 8 lat. Po 8 latach (gdy skończą się dopłaty) trzeba będzie płacić ratę w pełnej wysokości - wtedy jednak można kredyt zrefinansować. Niższe o połowę odsetki przez 8 lat, są kuszącą wizją, jednak aby kredyt z dopłatą otrzymać trzeba spełnić kilka istotnych warunków.

Jakie trzeba spełnić warunki?
Preferencyjny kredyt z dopłatą rządową do odsetek (program "Rodzina na swoim") adresowany jest wyłącznie do małżeństw i osób samotnie wychowujących przynajmniej jedno dziecko. Nowe zapisy w ustawie, umożliwiają przystąpienie do kredytu w celu zwiększenia zdolności kredytowej także innym osobom, które z osobami ubiegającymi się o kredyt preferencyjny z dopłatą są spokrewnione lub spowinowacone a mianowicie przez zstępnych, wstępnych, rodzeństwo, ojczyma, macochę lub teściów. W momencie podpisywania umowy kredytowej nie można mieć własnościowego mieszkania.

Warunki dla inwestycji
Głównym ograniczeniem jest wielkość powierzchnia użytkowej kredytowanego mieszkania lub domu jednorodzinnego nie może przekraczać ona odpowiednio 75 m2 i 140 m2. Czyli nie skorzystamy już z kredytu, jeśli nasz dom będzie miał, chociażby 170 m2. Ważne jest również to, że dopłata dotyczy nie całego kredytu, ale kwoty proporcjonalnie odpowiadającej relacji powierzchni 70 mkw. dla domu i 50 mkw. dla mieszkania do wielkości powierzchni naszej nieruchomości.

Banki udzielające kredytów z dopłatami:
* PKO BP - (Kliknij by zobaczyć szczegóły oferty)
* DomBank (Kliknij by zobaczyć szczegóły oferty)
* Pekao SA
* Bank Pocztowy (Kliknij by zobaczyć szczegóły oferty)
* Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze
* Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze
* Mazowiecki Bank Regionalny S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze
* Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK)

Gdzie jest najtańszy kredyt z dopłatami?
Aby dowiedzieć się jaki bank ma najlepszą ofertę kredytu z dopłatami (najniżse marże i prowizje) i czy jest w ogóle możliwe by został przyznany Ci kredyt hipoteczny z dopłatą Państwa skorzystaj z pomocy eksperta - niezależnego Doradcy Kredytowego np. Open Finance, Expander. Pomoc doradcy jest całkowicie darmowa. Zostanie Ci szybko obliczona i porównana rata kredytu we wszystkich dostępnych bankach udzielających kredytów z dopłatami. By skontaktować się z doradcą wystarczy wypełnić poniższy wniosek:

Pomoc doradcy Open Finance w wyborze najtańszego kredytu z dopłatą
Dodano: 2009-03-10
Wasze Opinie (liczba komentarzy: 12)
staś [2010-11-22 08:24:34]
Jeśli chodzi o PKO to w moim przypadku się nie opłaca za kredyt 160tyś bank wyliczył mi około 1300zł/m a po ośmiu latach 2000zł. Nie złe dofinansowanie rodziny "na swoim" Teraz mam kredyt w Polbanku i i to w euro i jest spoko bez problemów za ten sam kredyt mam ratę 1250zł. POZDRAWIAM
Pani Żona [2010-11-15 21:13:46]
Polecam kredyt mieszkaniowy w PKO BP. Opłaca się wziąć w ratach malejących na większą ilość lat po to by były mniejsze raty, niż większe raty przez mniejszą ilość lat - wtedy nie jestem zmuszona do wysokich rat. Zawsze można nadpłacać sobie zadłużenie, dzięki czemu stan się pomniejsza. Ja wzięłam na 35 lat, rata niziutka. Dzięki temu, że nadpłacałam sysytematycznie moje zadłużenie fajnie się zmniejszało.
Nika [2009-12-06 22:44:01]
Mam pytanie. Czy te odsetki które spłaca Państwo przez 8 lat trzeba później spłacić?
Mirek [2009-05-23 00:16:11]
W chwili obecnej najtansze kredyty z doplata mozna dostac w PKO BP i w banku Pocztowym. Tyle, ze na decyzje w pocztowym trzeba czekac b. dlugo, a w PKO jest ona o niebo szybsza. Do tego w PKo BP kredyt można wziąć na 100% bez wkładu własnego i jest tez teraz promocja 0% prowizji. Polecam wszystkim PKOBP.
anonim [2009-04-23 16:34:38]
Proszę o opinie, jaki kredyt najlepiej się opłaca przy zakupie mieszkania o pow.60m2 cena: 230 000 w tym 100tys wkładu własnego. Spełniam warunki do programu ROdzina na swoim. Zastanawiam się też czy lepiej wybrać kredyt na 10 lat i oddać do banku mniej, czy wybrać bezpieczniejszą opcję na 15 albo 20 lat, i ewentualnie spłacić go szybciej?
dca [2009-04-22 13:18:58]
Da się taniej dostać w Pekao... min. marża 1,5%. Przy kredycie z dopłatami przez osiem lat państwo spłaca połowę odsetek. Np. Kredyt 100 000, 30 lat, raty równe Oprocentowanie 6,71%, rata 649 PLN, z czego 554 to odsetki, a ich połowę spłaci za nas Państwo, tak więc nasza rata wyniesie 372. I tak przez osiem lat,
franki [2009-04-22 13:15:52]
Marże 0.8% w pko to już historia. Dziś w Pekao są na poziomie 2.5-3%, a dla najlepszych klientów daje się wyciągnąć 1.9%. To info od mojej doradczyni. Jeżeli piszesz o spłacie kapitału, to wyraźnie należy odróżnić raty malejące (spłata kapitałowa jest stała), od równych (z uwagi na stałą ratę - część odsetkowa początkowo przeważa, a kapitał spłaca się wolniej). Niektórzy błędnie określają ten fakt, poprzez mówienie, że najpierw spłaca się odsetki. W każdym kredycie spłaca się odsetki od bieżącego zadłużenia. Tylko jest kwestia jak szybko spłaca się kapitał i przy stałych ratach następuje to wolniej. Jest nawet trzeci typ kredytu, który chyba nie jest praktykowany w Polsce - z ratą rosnącą. Zakłada się, że z uwagi na inflację, nasza pensja też będzie rosła, więc co roku stać nas będzie na np. 3% wzrost raty. W takim przypadku spłata kapitału następuje jeszcze wolniej.
anonim [2009-03-22 23:24:12]
Witam! I pytam fachowców lub/i doświadczonych w tej materii: jak wygląda temat kredytu z dopłatą w Banku Pocztowym? Biorę pod uwagę dwa Banki: PKO SA i właśnie tenże Bank Pocztowy. I po rozmowie z odpowiednimi doradcami finansowymi okazuje się że: PKO SA: marża - 3,5% (!!!), przy kredycie ok 260tys zł. WIBOR 3mies., koszty kredytu ok 15tys. zł (ubezp., prowizja itp.) Bank Pocztowy: marża 1,3%(!!!), WIBOR 1 miesięczny i koszty ok 2 tys (!!!). Różnica nieporównywalna na korzyść BP. Jednakże boję się czy nie ma jakiś kruczków których nie widać na pierwszy rzut oka bo tak to czarno na białym wynika że BP ma o niebo lepsze warunki od PKOSA. Dodam że różnica w ratach wynosi do 300PLN/miesiąc na korzyść BP.
Anias [2009-03-12 23:50:46]
Pod koniec zeszłego roku (październik) zaciągnęłam kredyt hipoteczny z dopłatami w PEKAO SA. Kwota kredytu 151 125 (w tym prowizja 1 125, tj. 0,75%) -wycena (u nich to się nazywa kontrola) 137 zł (i tak musiałam zrobić na własną rękę (500 zł) bo ich była zaniżona -ubezpieczenie nieruchomości od zdarzeń losowych 166,- na rok czasu -ubezpieczenie niskiego wkładu własnego 2 250, tj. 1,5% Do tego dochodzą opłaty notarialne, w moim przypadku razem z podatkiem od czynności cywilno prawnych trochę ponad 5 200 zł. Do tego trzeba doliczyć kwotę ubezpieczenia do czasu wpisania banku do hipoteki. W moim przypadku było to podniesienie rat przez trzy miesiące o jakieś 80 zł.
Ania [2009-03-12 23:38:33]
Witam Czy może mi ktos napisac jaki jest calkowity koszt uzyskania kredytu z doplatami w PKO SA ( prozwizja, ubezpieczenie wkladu wlasnego, rzeczoznawca itd ),
Strona opinii:

[1] 2 »

Tanie kredyty i pożyczki bankowe
Copyright © 2007 - 2017 Portal-Kredytowy.pl