Pożyczka gotówkowa po sześćdziesiątce? Nic trudnego
Dzieci, nastolatki, studenci i seniorzy – banki do każdego dostosowują swoje oferty. Przyjrzyjmy się propozycjom skierowanym do osób starszych, a dokładniej kredytom. Czy senior może w ogóle wnioskować o kredyt?

Banki, które działają na terenie kraju w przeważającej części nie dyskryminują osób biorących kredyt ze względu na ich wiek. Niektóre banki stawiają jednak wymogi odnośnie wieku kredytobiorcy, a szczególnie tego, ile lat może mieć senior w dniu spłaty ostatniej raty.

Pamiętajmy też, że banki dokładniej niż jeszcze w poprzednim roku prześwietlają klientów i oceniają, czy osoba biorąca pożyczkę pożyczkę da radę z każdorazową spłata rat. Nie można więc oczekiwać, że osobom starszym będą oferowane wielkie kwoty.

Najdłuższy okres kredytowania oferują Alior Bank i Bank Pocztowy (aż do 120 miesięcy). inne banki oferują rozłożenie kredytu na czas od 36 do 96 miesięcy. Oprocentowanie takich pożyczek zależne jest od zmian w tabeli opłat i prowizji, które są przez banki ustalane indywidualnie. Osoby ubiegające się o kredyt mogą także liczyć na dodatkowe promocje – np. wykupując rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy, można liczyć na znacznie lepsze oprocentowanie. Trzeba jednak dokładnie prześledzić tego rodzaju oferty, ponieważ „atrakcyjne oprocentowanie” może zostać zniesione przez koszty ubezpieczenia.
Dodano: 2010-09-23
Powiązane tagi
Wasze Opinie (liczba komentarzy: 0)

Tanie kredyty i pożyczki bankowe
Copyright © 2007 - 2017 Portal-Kredytowy.pl