Gdzie można za darmo wcześniej spłacić kredyt hipoteczny?
Jak wiadomo w dzisiejszych czasach mamy możliwość spłacenia kredytu hipotecznego przed terminem, co dla wielu ludzi jest naprawdę bardzo pozytywną sprawą, gdyż dzięki temu szybciej mogą się pozbyć kłopotu z głowy, a to jest ważne.

Niestety wiąże się z tym także pewna wada, a więc to, że będzie nas obowiązywała prowizja, która wynosi 5%. Na całe szczęście po kilku latach ona zniknie, dlatego nie należy się tym za bardzo przejmować. Jak każdy dobrze wie, gdy bierze się kredyt hipoteczny, to wtedy drobiazgi nie są ważne, a więc nie każdy przywiązuje wielką wagę na przykład do tego czy będzie możliwość jego wcześniejszej spłaty.

Wszyscy zakładają przeważnie, że lokal, który zakupią za pomocą kredytu hipotecznego będzie im służył przez całe życie, a często jest to niestety błąd. Niekiedy zdarza się oczywiście tak, że trzeba zmienić miejsce zamieszkania, co nie jest rzadką sprawą i wtedy pojawia się spory problem, gdyż trzeba jak najszybciej spłacić zaciągnięty kredyt hipoteczny, co jest naprawdę ważną sprawą w tej kwestii. Nie ulega wątpliwości, że dla banków taka sytuacja nie jest zbyt korzystna, gdyż przez to nie będą czerpały od klientów odsetek, co jest dla nich negatywną opcją, ale za to nakładają na wcześniejszą spłatę kredytu prowizję, którą trzeba zapłacić w takim przypadku.

Wszystko wyjaśni nam przede wszystkim umowa kredytowa, którą trzeba obowiązkowo dokładnie przeczytać, gdyż jest to niezwykle istotna sprawa, bo z niej możemy dowiedzieć się jakie spłaty i prowizje na nas ciążą w przypadku chęci wcześniejszego spłacenia kredytu hipotecznego, który zaciągnęliśmy w danym banku.

Nie zawsze życie jest kolorowe, tak jest również w tym przypadku, gdyż tylko w siedmiu bankach mamy możliwość całkowitej spłaty kredytu hipotecznego przed czasem, a więc nie jest to zbyt duża liczba. Trzeba, więc dobrze poszukać wśród banków, aby nie mieć z tym żadnych problemów, a więc lepiej zaciągać kredyty hipoteczne w tych właśnie bankach, które takiej prowizji nie pobierają. Do tych placówek należą: BZ WBK, mBank, Bank Pocztowy, Polbank, DnB Nord, ING BSK i Gospodarczy Bank Wielkopolski. Jeżeli, więc zaciągniemy kredyt hipoteczny w którymś z wymienionych wyżej banków, to z jego wcześniejszą spłatą nie będziemy mieć żadnych problemów, co dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest naprawdę pozytywnym zjawiskiem.

Jeżeli chodzi o inne banki, to niestety taka prowizja istnieje, dlatego warto się nad tym zastanowić, czy aby lepiej nie poszukać, a potem nie mieć kłopotów, czy też mieć potem jakieś problemy. Jest jednak pozytywny aspekt tej sprawy, a mianowicie banki po kilku latach darują spłatę prowizji, którą musielibyśmy im zapłacić, więc dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie oczywiście odczekanie pewnego okresu czasu i kłopot sam zniknie.

W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów decyduje się na wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, gdyż często dochodzi do takich sytuacji, że trzeba zmienić mieszkanie, czy też dom, co wiąże się oczywiście z przeprowadzką. Jak wiadomo wtedy należy rozliczyć się z kredytu hipotecznego z bankiem, w którym go zaciągnęliśmy.

Dlatego właśnie warto brać taki kredyt, w bankach, które nie pobierają prowizji za tą czynność, bo nikt nie będzie miał z tym potem żadnych problemów. Istnieje kilka opcji, gdzie możemy wcześniej spłacić dany kredyt hipoteczny, a więc warto się temu bliżej przyjrzeć. Jak wiadomo mamy taką możliwość, żeby zaciągnąć taki kredyt, dlatego powinniśmy się na to bezwzględnie zdecydować jeżeli mamy oczywiście taką możliwość.
Dodano: 2010-12-31
Powiązane tagi
Wasze Opinie (liczba komentarzy: 0)

Tanie kredyty i pożyczki bankowe
Copyright © 2007 - 2017 Portal-Kredytowy.pl